Достапни линкови

Индија ослободи пакистански затвореници


Индиските власти соопштија дека ослободиле 64 пакистански затвореници. Пакистанскиот министер за внатрешни работи Мунер Ахмед изјави дека им биле предадени 50 тина рибари кои биле во затвор поради риболов во индиксите води и 9 мина поради недозволено сотанување во Индија откко им истекле визите за престој.Овој потег следува откако американскиот претседател Барак Обама замин од индија по неговата тридневан посета при која порача овие две земји да ги надминат разликите.
XS
SM
MD
LG