Достапни линкови

Лажна тревога за пакет бомба во Атина


Сомнителниот пакет што денеска го пронајдоа во унгарската амбасада во Атина не содржал експлозив, соопшти грчката полиција. Полицијата претходно ја евакуираше амбасадата. Грчките власти ги обвинуваат левичарските милитанти за минатонеделниот бран на испраќање пакет бомби во амбасадите.
XS
SM
MD
LG