Достапни линкови

Приведени демонстранти во Санкт Петерсбург


Повеќе од 100 луѓе се уапсени во Санкт Петерсбург на собирот на левичарските организации по повод прослава на годишнината од Октомвриската Револуција, јавува новинската агенција Франс прес. Полицијата привела околу 100 демонстранти од собирот кој го организираше Комунистичката партија.
XS
SM
MD
LG