Достапни линкови

Нетанјаху ќе се сретне со Бајден и Клинтон во САД


Изралскиот премиер Бенџамин Нетанјаху планира да ги посети Соедниетите Американски држави во недела и да се сретне со заменикот- претседател Џо Бајден и држвниот секретар Хилари Клинтон за да поразговара за мировниот процес на Блискиот Исток. Дирекните мировни преговори со Палестинците се замрзнати од 26-ти септември, поради спорната населба во Ерусалим.
Нетанјаху ќе одржи говор на северно-американската еврејска конференција во Њу Орлеанс.
XS
SM
MD
LG