Достапни линкови

Земјотрес во западниот дел на Иран


Земјотрес со умерен интензитет денеска ја погоди западната иранска провинција Лорестан при што над 100 луѓе биле повредени. Најмногу бил погоден градот Доруд каде што имало големи оштетувања на зградите.
XS
SM
MD
LG