Достапни линкови

Клинтон во Австралија


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон денеска пристигна во Австралија на разговори,посветени главно на заедничката мисија на двете земји во Авганистан. Австралија е последна етапа на азиската турнеја на Клинтон при што ги посети Нов Зеланд, Папуа Нова Гвинеја, Малезија, Камбоџа, Кина и Виетнам.
XS
SM
MD
LG