Достапни линкови

Досието на САД за човекови прева пред Советот на ОН


Советот за човекови права на ОН денеска во Женева ќе изврши преглед на состојбите во САД. Членки на Советот се Кина, Либија, Русија, Куба и Пакистан.
Претседателот Барак Обама реши Соединетите држави да станат дел од ова тело на Светската Организација на кое му се противеше претходната администрација на Џорџ Буш.
XS
SM
MD
LG