Достапни линкови

Красниќи бара ЕУ набљудувачи за изборите на Косово


Вршителот на должност претседател на Косово Јакуп Красниќи побара од ЕУ да испрати набљудувачи за предвремените парламентарни избори на 12 декември. ,,Набљудувањето на изборите ќе испрати силна порака до политичарите и граѓаните и ќе има големо влијание врз веродостојноста на изборите,, се наведува во писмото испратено до шефот на европската дипломатија Кетрин Ештон.
XS
SM
MD
LG