Достапни линкови

Вооружен напад во Багдад


Вооружени напаѓачи отвориле оган врз безбедносните сили во центарот на Багдад откако детонирале три бомби во христијанска црква, пренесува новинската агенција Ројтерс. Ројтерс од полициски извори, известува дека при нападот загинале двајца чувари и дека напаѓачите со себе земале и неколку заложници. За сега нема официјална потврда за бројот на жртви од нападот.
XS
SM
MD
LG