Достапни линкови

Деактивирана бомба во Северна Ирска


Полицијата во Северна Ирска денеска деактивирала бомба на паркингот на меѓународниот аеродром во Белфаст. Ова е втор обид за напад во последните два дена.Помошникот на шефот на полицијата Данкан МекКаусланд изјави дека полицијата ги засили своите мерки во борбата против заканите од поединци и групи кои сакаат земјата повтроно да ја навлечат во немир и беда, па затоа и алармират за висок степен на подготвеност.
XS
SM
MD
LG