Достапни линкови

Фуере : Македонија напредува , но има и слабости


Во извештајот за напредокот на Македонија во евроинтеграциите ќе биде наведен напредок во одредени области, но ќе се нагласат и слабостите на кои Владата ќе треба да се фокусира, бидејќи се уште се потребни реформи и има многу работа што треба да се сработи за просперитет на граѓаните.
Ова го изјави денеска евроамбасадорот Ерван Фуере.
Тој додаде дека е добро тоа што македонскиот и грчкиот премиер одржуваат средби и дека се надева оти тоа ќе резултира со решение што е можно поскоро.
XS
SM
MD
LG