Достапни линкови

Отворени семејни средби за Јужна и Северна Кореја


Стотици Кореанци од Јужна Кореја денеска се сретнаа со своите роднини од Северна Кореја по нивното разделување од крајот на војната. Првата група од околу 430 жители на Северна Кореја ја поминаа границата за да се видат на отворените семејни средби со своите роднини од другата страна. Втора ваква средба за друга група ќе биде одржана во петок на истото место, на југоисточниот брег на Северна Кореја во близина на границата.
XS
SM
MD
LG