Достапни линкови

Убиени 30 милитанти во Авганистан


Најмалку 30 бунтовници биле убиени во престрелката со НАТО силите во источен Авганистан. Како што соопштија од командата на НАТО, во изминатата ноќ бунтовниците нападнале една воена база во провинцијата Пактика, по што била повикана воздушна помош за да биде одбиен нападот. Во битката биле повредени и 5-мина припадници на меѓународните сили.
XS
SM
MD
LG