Достапни линкови

Во ноември состанок меѓу Обама и Медведев


Рускиот претседател Дмитриј Медведев и американскиот претседател Барак Обама ќе одражат состанок на маргините на самитот на АПЕК што кон средината на идниот месец ќе се одржи во Јокохама, Јапонија. Претходно двајцата лидери ќе учествуваат и на самитот на Групата 20 најразвиени земји во Јужна Кореа.
XS
SM
MD
LG