Достапни линкови

Најавени две продолжениа на „Аватар“


Режисерот на „Аватар“ Џејмс Камерон, најави две продолженија на популарниот филм, кој би требало да ја доживеат премиерата во 2014 и 2015 година. Филмското студио “Twentieth Century Fox” потврди дека и двата филма ќе се работат во 3D, исто како и првото издание на ова филмско дело.
XS
SM
MD
LG