Достапни линкови

Девет луѓе загинаа во пожар во Прага


Девет луѓе загинаа во пожар што ноќеска изби во напуштена зграда во Прага. Чешките медиуми јавуваат дека загинатите се бездомници кои таму нашле прибежиште. Двајца луѓе се спасени од зградата, која по пожарот се урнала.
XS
SM
MD
LG