Достапни линкови

13 убиени во Клиника за лечење зависници во Мексико


Тринаесет луѓе се убиени кога вооружени напаѓачи упаднале во клиника за лечење зависности во мексиканскиот град Тихуана.
Напаѓачите ги натерале луѓето што ги затекнале во клиниката да легнат на подот и потоа пукале во нив.
Во клиниката обично има околу 45 пациенти.
XS
SM
MD
LG