Достапни линкови

Иванов во дводневна посета на на Естонија


Македонскиот претседател Ѓорге Иванов од денеска ќе престојува во дводневна посета на Естонија каде ќе се сретне со својот колега Томас Хендрик Илвес. Во Талин македонскиот шеф на државата ќе се сретне и со естонскиот премиер Андрус Ансип и со претседателката на Парламентот на Ен Ергма. Во македонската делегација ќе биде и министерот за информатичко општество Иво Ивановски, кој ќе оствари средби со претставници на ИКТ-секторот во Естонија.
XS
SM
MD
LG