Достапни линкови

Албанија да не ги повтори грешките на Македонија и Србија


Албанските граѓани ќе можат пред католичкиот Божиќ да патуваат без визи во Европа. Ова го изјави европратеничката Тања Фајон при посетата на Тирана. Таа вели дека е потребно граѓаните да се запознаат подобро со критериумите за патување во Шенген зоната за да не се повторат грешките на Македонија и Србија со азилантите.
XS
SM
MD
LG