Достапни линкови

Убиени 12 деца и младинци на забава во Мексико


Дванаесет младинци на возраст од 14 до 20 години се убиени на една забава во Сиудад Хуарез, соопштија мексиканските власти.
Вооружените напаѓачи доцна синоќа упаднале на една домашна забава и почнале да пукаат. Најмалку 18 луѓе, од кои и едно 9-годишно дете, се ранети во нападот.
Се претпоставува дека нападот го извршиле припадници на мексиканските нарко-картели.
XS
SM
MD
LG