Достапни линкови

Груевски сака суштински, а не формални средби со Папандреу


Премиерот Никола Груевски изразува подготвеност за нова средба со грчкиот премиер Јоргос Папандреу, но очекува средбата да биде посуштинска.

„Се надевам дека идните средби ќе бидат посуштински и нема да бидат само формални“, изјави премиерот Груевски.
XS
SM
MD
LG