Достапни линкови

По студеното утро, времето денеска ќе биде сончево


Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Утринската температура се движи од минус четири до четири, а дневната ќе биде од 10 до 16 степени.
Во Скопје и околината времето ќе биде сончево со умерена облачност. Утринската температура се спушти до еден, а дневната ќе се искачи до 14 степени.
XS
SM
MD
LG