Достапни линкови

САД охрабрени од руските напори за влез во СТО


Економскиот советник на американскиот претседател Барак Обама изјави дека Вашингтон бил многу охрабрен од прогресот во преговорите на Русија за влез во Светкста трговска организација. Лери Самерс кој престојува во Москва изрази надеж дека Русија ќе стане членка на СТО во рок од една година. Русија бара да стане членка на оваа организација уште од 1993 година.
XS
SM
MD
LG