Достапни линкови

Албанија ќе потроши половина милијарда долари на патишта


Албанија ќе потроши 500 милиони долари за изградба на патишта наредната година. Најавувајќи го ова, албанскиот премиер Сали Бериша вети дека ниту една општина нема да остане неповрзана со националните патни правци. Патната инфраструктура ќе биде главниот приоритет на албанската Влада во буџетот за наредната година.
XS
SM
MD
LG