Достапни линкови

Германскиот Претседател Кристијан Вулф во посета на Турција


Германскиот Претседател Кристијан Вулф денеска ја започнува 5 дневната посета на Турција, која доаѓа во време на дебатите во Германија за интеграцијата на 5 милиони муслимани, претежно турци. Канцеларот Ангела Меркел викендот изјави дека не успеал обидот за мултикултурно општество. Тие беа добредојдени, но мора да го научат јазикот и културните норми, рече Меркел.
XS
SM
MD
LG