Достапни линкови

Временска прогноза-облачно со врнежи од дожд


Времето ќе биде облачно со врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурите во земјата ќе се движат од девет до 17 степени Целзиусови. Во Скопје, ќе биде облачно со врнежи од дожд и температура од 15 степени.
XS
SM
MD
LG