Достапни линкови

Министерот Османи на домашно лекување


Здравствената состојба на министерот за здравство Бујар Османи е значително подобрена, но заради природата на повредата - контузии на грбот, се препорачува натамошно седумдневно мирување во домашни услови, информира лекарскиот тим на Клиниката за трауматологија, ортопедија, интензивно лекување и ургентен центар.
Се очекува, следниот понеделник министерот Османи да се врати на извршување на редовните работни задачи во Министерството за здравство.
XS
SM
MD
LG