Достапни линкови

Aвганистан ќе ја преземе контролата врз Херат за една година


Италијанскиот министер за одбрана Игнацио Ла Руса изјави дека авганистанскиот град Херат може да се врати под авганистанска контрола до крајот на наредната година. Ова тој го изјави во Милано, по средбата со американскиот генерал Дејвид Петреус, кој е командант на НАТО во Авганистан.
Петреус треба да учествува на состанокот на Меѓународната контакт група за Авганистан в понеделник во Рим.
XS
SM
MD
LG