Достапни линкови

Во Пакистан убиени деветмина милитанти


Девет луѓе за кои постои сомневање дека биле милитанти биле убиени во два одвени напада извршени со американски беспилотни летала во Пакистан. Соединетите држави во последниве два месеца ги интензивираа ваквите напади на подрачјето меѓу Пакистан и Авганистан за кое се смета дека е засолниште на талибанците.
XS
SM
MD
LG