Достапни линкови

Временска прогноза-облачно и дождливо


Времето денеска ќе биде претежно облачно, со повремени врнежи од дожд. Утринската температура се движи од 8 до 13, а дневната од 13 до 18 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 16-от степен.
XS
SM
MD
LG