Достапни линкови

Командант на КФОР во посета на северниот дел на Косово


Командантот на КФОР , генерал мајор Ерхрд Билер вчера го посети северниот дел на Косово каде со властите разговараше за ситуацијата во тој дел од земјата, пред се за безбедносната состојба, соопштуваат од главната команда на Кфор.
Градоначалникот на Митровица му пренел на командатот дека граѓаните се задоволни што има засилени контроли и патроли , после инцидентите кои се случуваа таму изминатите месеци.
Командантот на КФОР се состана и со преставници на регионалната канцеларија на ОБСЕ на северот на Косово, како и со преставници на Ромите.
XS
SM
MD
LG