Достапни линкови

Наумовски - ЕУ ја дели одговорноста за проширувањето


ЕУ ја дели одговорностa за проблемите при проширувањето, изјави вицепремиерот за европски прашања Васко Наумовски. Тој рече дека проблемите при проширувањето се одговорност на земјите кои сакаат да станат членки, но и на институциите на ЕУ.
Ние ќе бидеме благодарни ако институциите на ЕУ придонесат во решавањето на спорот за името со Грција, рече Наумовски.
XS
SM
MD
LG