Достапни линкови

Македонија - Русија 0:1


Македонската фудбалска репрезентација синоќа во Скопје загуби од Русија со 1:0 во рамките на квалификациите за наредното Европско првенство. Голот го постигна Кержаков во 8-та минута. Во второто полувреме македонските фудбалери беа подобри и имаа неколку шанси, а Илчо Наумовски во 73-та минута промаши пенал. Сега Русија води во групата со 9 бода, а Македонија е петта со 4.
XS
SM
MD
LG