Достапни линкови

Експлодираше воен хелихоптер во Авганистан


Едно лице загина, а осуммина се повредени во експлозија во воен хелихоптер во источен Авганистан, соопшти мисијата ИСАФ. Во хелихоптерот, кој во времето на експлозијата бил приземјен, имало 26 луѓе. Не се познати причините за експлозијата.
XS
SM
MD
LG