Достапни линкови

Запленети 1,7 тони кокаин во Португалија


Португалската полиција заплени 1,7 тони кокаин што бил скриен во кутии со гипс од Бразил и уапсила петмина бразилски државјани. Дрогата била скриена во шуплининте на гипсените плочи кои биле фабрички обликувани. Полицијата вели дека ова е „до сега невиден начин на внесување дрога во Португалија“.
XS
SM
MD
LG