Достапни линкови

НАТО: терористички закани во Европа


Командантот на НАТО за Европа Џејмс Ставридис изјави дека предупредувањата за можни терористички напади во Европа ја потенцираат потребата за мисијата на Алијансата во Авганистан. Тој додаде дека терористите се уште настојуваат да ја нападнат Европа. Соединетите држави кои упатија такво предупредување веруваат дека германските и британските келии на Ал Каеда биле главни во овој терористички заговор.
XS
SM
MD
LG