Достапни линкови

Во Грција упасени 18 лица поради детска порнографија


Грчката полиција денеска соопшти дека уапсила 18 луѓе во рамките на меѓународната акција за сузбивање на детската порнографија на интернет. Осомничените имаат од 28 до 55 години и меѓу нив имало вработени во администрацијата, деловни луѓе и наставници. Во текот на четиримесечната истрага во Грција биле обвинети 177 лица поради истиот престап на интернет.
XS
SM
MD
LG