Достапни линкови

Смртни казни во Иран за трговци со дрога


8-мина осудени трговци со дрога неделава биле обесени во Иран, јави агенцијата Фарс. Во Иран, убиство, силување, вооружен грабеж и трговија со дрога се меѓу кривичните дела за кои е пропишана смртна казна.
XS
SM
MD
LG