Достапни линкови

Визна либерализација за БиХ и Албанија


Европскиот Парламент денеска треба да гласа за укинување на визите за граѓаните на Босна и Херцеговина и Албанија. Повеќето пратеници оценија синоќа дека двете земји ги исполниле критериумите за безвизно патување во шенгенскиот простор. Според најавите, тоа и официјално би можело да се случи до крајот на годинава.
XS
SM
MD
LG