Достапни линкови

САД сака продлабочување на бизнис врските со Ирак


Американскиот заменик секретар за меѓународна трговија, Франческо Санчез изјави дека американските компании не можат да си дозволат да чекаат во Ирак да „се средат работите“ за да продложат со бизнис зделки. Тој додаде дека додека чекаат можно е конкурентните земји како Кина, Турција и Иран да ги преземат поголемите проекти за обнова и развој на Ирак и дека е потребно америкснките компании да се вклучат поагресивно.Санчез ја предводи делегацијата во Багдад на извршни директори на 14 американски компании.
XS
SM
MD
LG