Достапни линкови

Рикер - Се надеваме на решение за името


Македонија ќе добие покана за полноправно членство во НАТО, веднаш штом се реши прашањето за името. Се надваме дека тоа ќе се случи, изјави денеска американскиот амбасадор во земјава Филип Рикер.
Тој додаде дека позицијата за тоа прашање е општо позната. НАТО беше многу јасен на Самитот во Букурешт и на ланскиот во Стразбур и Кил, рече Рикер.
XS
SM
MD
LG