Достапни линкови

Али Ахмети по покана на Европската Комисија во Брисел.


Лидерот на Демократската унија за интеграција Али Ахмети, на покана на Европската комисија од денеска до петок ќе престојува во официјална посета на Брисел.
Ахмети во Брисел ќе се сретне со високи преставници на ЕУ, комесарот за проширување Штефан Филе и со европратеници.
На средбите ќе се разговара за односите меѓу Македонија и Унијата, интеграцијата и аспирациите на земјата, како и датумот за започнување на прговорите за зачленувањето на Република Македонија во Европската унија.
XS
SM
MD
LG