Достапни линкови

Франција предупреди на терористички ризик во Британија


Француската влада ги предупреди своите граѓани да бидат внимателни при патувањето во Британија поради висок ризик од терористички акции на кои цел би можел да им биде јавниот транспорт. Британската влада истото го направи за патувањата во Германија и Франција, а претходно и САД предупредија на терористичка закана за Европа.
XS
SM
MD
LG