Достапни линкови

Серија експлозии во Кандахар- девет загинати


Девет лица, од кои осум деца, загинале во серијата експлозии што синоќа одекнале во Кандахар, на југот на Авганистан. Како што соопшти официјален претставник на локалните власти, во неколкуте експлозии се повредени 26 лица.
XS
SM
MD
LG