Достапни линкови

Пакистанскиот премин за НАТО кон Авганистан и денеска затворен


Граничниот премин што се користи за снабдување на НАТО силите во Авганистан денеска е трет ден затворен и покрај навестувањата на Амбасадорот на Пакистан во САД Хусеин Хагани, дека Исламабад има намера да повторно да го отвори. Пакистан го затвори преминот Торкхам во Кхабер во четвртокот, откако хеликоптери на НАТО убија тројца пакистански војници на пакистанската страна од границата. НАТО соопшти дека хеликоптерите дејствувале во самоодбрана.
XS
SM
MD
LG