Достапни линкови

Инцко до босанците: не гласајте за националистички програми


Високиот Преставник на меѓународната заедница во Босна и Херцеговина Валентин Инцко пред утрешните општи избори ги повика гласачите да ги одбегнат штетните националистилки политики и да гласаат согласно потребите за образование, вработување и социјална сигурност. Според аналичарите изборите во Босна ќе влијаат на напредокот на земјата кон НАТО и ЕУ.
XS
SM
MD
LG