Достапни линкови

Шефот на персоналот на Белата Куќа си поднесе оставка


Американскиот претседател Барак Обама денеска соопшти дека еден од неговите најблиски соработници, Рам Емануел си поднел оставка бидејки се кандидира за градоначалник на Чикаго. Емануел беше шеф на персоналот на Белата Куќа, а на негово место доаѓа Пит Роус.
XS
SM
MD
LG