Достапни линкови

Експлозии во нигерискиот главен град Абуџа


Во близина на церемониите во Абуџа по повод 50 годишнината од независноста на Нигерија се слушнале експлозии, јавуваат агенциите, додавајќи дека претходно Движењето за еманципација на делтата Нигер се заканило дека ќе изврши напади. Сведоци наведуваат дека во експлозиите имало неколкумина загинати.
XS
SM
MD
LG