Достапни линкови

Иран се противи на американските санкции против иранци


Иран денеска ја критикуваше одлуката на Вашингтон за санкции против 8-мина ирански официјални личности, одговорни за кршење на човековите права за време на протестите во Иран по претседателските избори во 2009-та. Портпарол на иранското министерство за надворешни работи, потегот на Вашингтон го оцеки како кршење на меѓународното право и знак дека американците ги подржувале незаконските протести во Иран.
XS
SM
MD
LG