Достапни линкови

Мексико - 16 загинати при лизгање на земјиште


16 лица го загубија живото а 4 се водат како исчезнати по лизгање на земјиште Аматан во мексиканската држава Чијапас. Југоистокот на Мексико е погоден од поплави од ураганот Карл и тропската бура нарелена Метју.
XS
SM
MD
LG